prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Plavky

Značkové plavky

Plavky

Plavky jsou specifický druh oblečení, protože se využívá zejména v letních měsících a plní funkci ochrany těla při letních sportech jako plavání. Nejčastěji tedy vidíme plavky při vodních plochách.

Plavky v devatenáctém století nebyly takové, jaké je známe dnes. Nosily se koupací pláště, v druhé polovině století to byly lehčí šaty převázané stuhou. Na počátku dvacátého století se stala průkopnicí ve střihu plavek australská sportovkyně Anette Kellerman, která vyhrála soud nad přísnými podmínkami dámských plavek.

Postupně se plavky zkracovaly, aby zpříjemnily pobyt ženám ve vodě. V padesátých letech přišly do módy bikiny, které nejdříve vyvolaly vlnu nespokojenosti, ale později se staly velmi oblíbenými také díky Marilyn Monroe.

Sedmdesátá léta hlásali návrat j jednodílným plavkám, v osmdesátých letech se spodní díl postupně vykrajovat až do tanga rozměrů. Devadesátá léta zase urpavili tvar košíčků, které byly stále menší.

Aktuální trendy

V současnosti jsou plavky v módě jakéhokoliv střihu, či jednodílné, tankiny nebo bikiny. Důraz se klade na barevnost, motivy, tvary. Zajímavé jsou prostřihy plavek, zdobení, třásně, kovové doplňky a samozřejmě oblíbený vrchní díl bez ramínka.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*