prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Legíny

Značkové legíny

Legíny

Legíny prošly mnoha vývojovými změnami ale jako součást mužského a ženského oděvu existovaly již před staletími. Oddělené kalhoty, nošené muži v Evropě od 13. do 16. století byly také jistým druhem legín. Jiný typ legín nosili skotští horalé i američtí Indiáni. Od Indiánů probrali legíny běloši a začali je nosit v americké divočině. V chladnějších oblastech, zejména v Rusku av Koreje zůstaly ženy nosit legíny až do současnosti. Od 19. století nosili vojáci různých armád kratší typ legín přes lítkovú část kalhot, aby se chránili před proniknutím nečistot do bot. Legíny ve formě upnutých kalhot končících na členkami se prosadili v módě od 60. let 20. století.

Aktuální trendy

Legíny jsou v současnosti velmi populární a začínají se dokonce prosazovat i v mužské módě. Jsou kombinovatelné s mnoha dalšími kusy oděvu a dokáží ve správné kombinaci vytvořit u nositelky stylový dojem. Nesmíme však zapomínat na možnosti vlastní postavy. Legíny se jednoznačně nehodí pro silnější ženy, jejichž krása vynikne lépe v jiném typu oblečení. Nejčastější kombinací jsou legíny a sukně, případně dlouhý top a legíny. Hlavní využití legín u žen i mužů je stále ve sportu, tanci a cyklistice.

Mužské legíny se výrazněji do módy dostávají od roku 2007, kdy byly představeny modely speciálně určené pro muže. Jako trend pro muže na jaro a léto byly představeny pro rok 2011. Primárně byly určeny pro kombinaci legíny, šortky a dlouhé tričko. V posledních letech minulé dekády se mimořádně populárními staly lesklé legíny imitující kůži a latex. Nejfrekventovanější barvou zůstává černá, ale k dispozici jsou i stříbrné či zlaté.

Zvolte si jiné značkové legíny: Adidas


Zkušenosti a názory:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*