prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Halenky a topy

Značkové halenky a topy

Halenky a topy

Volné svrchní košile nosily v minulosti rolníci, dělníci, děti a umělci. Součástí ženského šatníku nebyly až do konce 19. století. Během viktoriánského období se staly blůzy součástí neformálního oblečení a začátkem 20. století spolu s dlouhými šaty Součástí oděvu zaměstnaných žen. V tomto období se začínají objevovat propracovanější halenky. Mezi ozdobami se objevuje krajka, která byla dříve určena výhradně pro spodní prádlo. K dekoracím se přidává postupně plisování a další nové techniky a halenky se stávají pevnou součástí ženského oděvu.

Halenky jsou vyráběny povětšinou z bavlny nebo hedvábí, v současnosti i ze syntetických materiálů a zpravidla nemají límečky ani rukávy, co je jejich charakteristickým znakem. Bývají lépe propracované a obsahují více ženských motivů jako například volánky, výšivky a různé doplňky.

Aktuální trendy

Známé osobnosti Hollywoodu určili pro tuto sezónu jasné trendy v oblasti dámské módy. Hvězdy na červeném koberci ukázaly shodu v tom, co momentálně v Kalifornii "jde". Dámy se ukázaly ve většině v zkrácených topech, které kombinovaly s elegantními sukněmi různých délek. Některé zvolili uvolněnější styl, jiné preferovali eleganci. Topy začínali na úrovni pasu av mnoha případech se spodní lem zvedal až do úrovně pod poprsím a odvážné odhaloval vypracované bříška. Tento trend je pochopitelně aktuální jen pro dámy, které jsou si jisté svojí postavou a jsou ochotny bříško ukázat svému okolí. Celebrity nasadili laťku poměrně vysoko, ale v případě módy neexistují kompromisy.

Zvolte si jiné značkové halenky a topy: Miss Fiori


Zkušenosti a názory:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*