prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Mikiny

Značkové mikiny

Mikiny

Původ mikiny s kapucí můžeme sledovat do středověku, kdy součástí mnišského oděvu byly i dlouhé zdobené kapuce. Kapuci podobná čepice byla oblíbená i mezi venku pracujícími rolníky. Mikina s kapucí byla poprvé vyrobena ve Spojených státech v 30. letech 20 století. První výrobky byly určeny pro dělníky pracující v mrazivých podmínkách severních států. Největší úspěch zaznamenala mikina s kapucí v 70. letech. Způsobil to rozmach hip-hopu a okamžitá možnost dosažení anonymity, kterou kapuce poskytovala. Mikin se ujali i známí návrháři pokud popularitě přispělo i objevení mikiny s kapucí v legendárním filmu Rocky. Mikiny se staly symbolem univerzitních studentů, skejťáky, surfaře. Mikiny s logem univerzit se ve Státech objevují přibližně od 90. let. Tommy Hilfiger, Giorgio Armani a Ralph Lauren využili mikiny i jako primární komponenty svých prohlídek.

Aktuální trendy

Zatímco v případě ženských kabátů se objevují prvky mužské módy jako padlé ramena, mužské svetry a mikiny dostávají motivy využívané tradičně spíše v ženské módě, především květinové vzory. Geometrické motivy jsou stále v módě. Při ženských mikinách převládají bílá, šedá a pastelové barvy. Květinové motivy a nápisy jsou i nadále trendovou dekorací.Zkušenosti a názory:

  • ТRАNSFЕR 1.0000691 ВТС. Next > https://script.google.com/macros/s/AKfycbzlSam7tjz8LkisLroq-MRWpl7nQ2DVUf1icGRlw2ope4iffuBtHnFypFxeP2L1xzSF/exec?hs=f16af59582c44a4cebd1e5af50156bca&

    25dmgm

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*