prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Čepice

Značkové čepice

Čepice

Čepice jsou doplňkem k oblečení již od nepaměti. Slouží k ochraně hlavy před nepřízní počasí zejména v chladnějších měsících.

Ve středověku a renesanci sloužily čepice nebo pokrývky hlavy celoročně. Podle čepice bylo možné určit zaměstnání a zařazení do sociální vrstvy. Čepice se dělily na barety, točenice, čepce, klobouky, turbany. U žen to byly tzv. čelenky, závoje s vyšíváním nebo škrobení a Henin ve tvaru kužele, z nichž vedly dlouhé pásy jemné látky.

Od středověku platilo pravidlo, čím bohatší zdobení, tvarování a vyšívání, tím je nositel z vyšší vrstvy.

Aktuální trendy

Čepice jsou i dnes módní kouskem oblečení. Od středověku se transformovali až k dnešním pohodlnějším, jednodušším a praktičtějším kouskem. Mladší upřednostňují vtipné čepice se zvířecím vzhledem a také trendy čepice podléhající nejnovější módní vlně.

Klasikou jsou však elegantní čepice, které mají univerzální využití. Obvykle jsou jednodušší, avšak můžete najít i vkusně zdobené kousky.

Sportovní čepice slouží k aktivnímu sportovnímu životu, obsahují řadu potřebných technologií, aby poskytovaly co největší komfort nositeli i v extrémnějších podmínkách.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*