prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Sukně

Značkové sukně

Sukně

Ze slámy pletená ženská sukně z roku 3900 př. Kr. byla nalezena v jeskynním komplexu v Arménii a je zřejmě nejstarší dochovanou sukní na světě. Sukně nosili v průběhu historie ženy i muži. Forma ženské sukně se začala rychle měnit v Evropě již v 19. století. Nikdy v předchozím období nedocházelo k tak rychlým změnám jako právě tehdy. Pas sukně začínal původně pod úrovní prsou a pozvolna klesal s vývojem až na přirozený pás ženy. Střih sukně byl původně rovný a později se vyvíjely až do složitých tvarů s vnitřní konstrukcí a podpěrami.

Slušně oděné ženě nesměli být v minulosti vidět ani kotníky, proto sukně končily až u země. Spodní lem se definitivně vzdaluje od země někdy kolem roku 1915. Délka sukně se v 20. století prodlužovala a zkracovala až dosáhla svou nejkratší podobu počátkem 70. let.

Aktuální trendy

Na letos dominují sukně střední délky s lemem končícím pod koleny. Převládají pestré barvy a květinové motivy. Na léto jsou v nabídce i lehčí verze sukní s přes pás prověšení spodním lemem a rovné sukně končící nad koleny. Ženy mají možnosti výběru od minisukní, které v létě nikdy nebudou nevhodnou volbou, až po klasické elegatní délky sukně.

Zvolte si jiné značkové sukně: Craft

    Sukně ve doporučených eshopech

  • 1901347_2477_Ar_Skirt_W-651x621[1]

    Craft Active

    Dámská sukně Craft Active umožňuje díky ergonomickému provedení optimální volnost pohybu. Sukně má vysokou prodyšnost a pohodlný volný střih, který poskytují ...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*