prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Obleky

Značkové obleky

Obleky

Obleky se vyvinuly jako volnočasový a formální oděv v průběhu 19. a začátkem 20. století. Představují oděvem zhotoveným z jednoho typu materiálu ve společném stylu. Současný styl obleků vznikl začátkem 19. století jako důsledek sartoriálnej revoluce, kdy byly zanechány složité a přezdobené formálně mužské oděvy a nahradily se jednoduššími, pohodlnějšími a více praktickými modely. Vývoj postupoval směrem k formalitám viktoriánské doby na přelomu 19. a 20. století.

Oblek sestávající z kalhot, kabátu a vesty se střídavě stával populárním již v průběhu posledních čtyř staletí. Vyvinul se z dvorského mužského oděvu 17. století, který sestával z kabátů, vesty, paruky a kalhot sahajících po kolena. Vyznačoval se precizním zpracováním a zdobenosťou. Přesně předepsanému oblek, který již obsahoval i předchůdkyni dnešní kravaty, nařizovaly dekrety jako předepsaný dvorský oděv angličtí i francouzští králové. V 19. století Britové přijali střídmější a jednodušší módu a oblek zásadně zjednodušily. Dali tím předpoklady pro vznik současné podoby, jak ji známe dnes.

Nový styl popularizoval Beau Brummel, který mimo jiné zavedl i trend pravidelné denní hygieny. Viktoriánská doba přinesla nošení fraků a kabátů, které nemusely materiálově a barevně ladit s kalhotami. Fraky ustupují začátkem 20. století. V meziválečném období se populárními staly krátké saka a dlouhé verze předešlého století rychle ustoupily do pozadí a prakticky vymizely. Kalhoty se rozšířily a získaly rovný střih. Široký pás zůstal zažitý až do 40. let. Poválečné období s sebou přineslo snahy o modernizaci a zjednodušení ve všech sférách lidského života. Sako začalo být šité tak napřímo jak se jen dalo a zaniká zúžení v oblasti pasu. Do popředí vstupuje racionalita a masová produkce.

Aktuální trendy

Na rozdíl od jiných oděvů, mužské obleky procházejí spíše menšími a konzervativními změnami, jako radikálními otřesy. Nadčasovým a znovu pipulárnym se stává zúžené sako s jedním knoflíkem, případně pravý opak a to sako s dvěma řadami zapínání. Do popularity přicházejí znovu pásky, které lze zkombinovat i odvážnější s košilemi pastelových barev. Dvě řady knoflíků a nástup konzervativnějších anglických střihů jsou příznačné pro obleky na méně formální příležitosti. Tradiční oblek a černá barva zřejmě zůstanou i nadále standardem ve světě obchodu. Módní trendy ve světě obleků budou i nadále zřejmě zůstávat ve sféře poloformálneho experimentu, neboť na obchodních jednáních zůstává menší prostor pro alternativní řešení.


Zkušenosti a názory:

  • Transaction 36 617 $. Withdrаw =>> https://forms.yandex.com/cloud/65db118c43f74fe420ecbf03?hs=af9fa08805fd8ff06d0c42127926298e&

    skpknc

    Odpovědět

  • + 1,00 bitсоin. Next => https://script.google.com/macros/s/AKfycbxEQvI7nlG-DD45FNAxh9_2Hg_IOzpZXzPyeeca9I-tRiQ6JS-O4aeqnDzZ8UgM_XbU/exec?hs=af9fa08805fd8ff06d0c42127926298e&

    n6wtyc

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*