prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Kožichy

Značkové kožichy

Kožichy

Kožichy jsou obecně považovány za nejstarší formy oděvu používané zpočátku jako ochrana před mrazem a jako forma dekorace lidského těla. Kdy přesně lidé začali kožichy nosit se neví přesně, víme však, že dnešní typ člověka i jeho předchůdce neandrtálský člověk kožichy používali.

Popularitu si dodnes udrželi zejména v chladnějších klimatických oblastech a to kvůli své výborné schopnosti udržet nositele v teple. Používanost kožichů klesla zejména v posledním období, kdy byly kožešiny nahrazeny novými levnějšími syntetickými materiály, které poskytly adekvátní náhradu. K poklesu výroby kožichů přispěly i četné kampaně aktivistů za práva zvířat. Kožichy jsou v rozvinuté společnosti v současnosti více symbolem sociálního statusu jako prostředkem k udržení tepla.

Aktuální trendy

Pravé kožichy jsou stále ikonou blahobytu a luxusu, ale nedá se říci, že by byli dnes trendové. Člověk oděný v kožešině neodpovídá obrazu enviromentální uvědomělého moderního člověka 21. století. To ale neznamená, že kožichy nejsou in. Právě naopak, jen pravou kožešinu nahrazují většinou umělé. Ať už se jedná o pravé nebo umělé, kožichy jsou v zimě trendové vždy. Barvám dominuje černá, bílá a hnědá, ale objevují se i extravagantnější modely červené, růžové, neonové barvy apod.. Když přijdeme na střih a délku, úplná klasika je kožich, který klesá něco níže beder. Rukávy jsou standardně dlouhé. Úplnou novinkou jsou tříčtvrteční rukávy, které poskytují prostor pro odhalení rukávů halenky pod kožichem. V kombinaci se sukní a kozačkami jsou velmi populární kratší kožichy sahající jen po pás. Dlouhé kožichy vyvolávají zvláštní dojem a je proto otázkou, zda jsou vždy vhodnou volbou pro mladou ženu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*