prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Košile

Značkové košile

Košile

Košile patří k základním oděvním součástem. Nejstarší kus oděvu, který se nám zachoval, byla lněná košile přibližně z roku 3000 př. Kr., Nalezena v egyptské hrobce. Košile byly součástí spodního prádla až do 20. století stejně u mužů i u žen.

Právě z mužské spodní košile se v 20. století vyvinula moderní košile, jak ji známe dnes. V minulosti byla košile považována výhradně za spodní prádlo a považovalo se za neslušné, pokud byla viděna na muži na veřejnosti.

Košile, jako viditelná součást oděvu patří až do moderní historie. Jelikož se praly v intervalech několika dní, až týdnů, bylo jejich nošení pod svrchním oděvem nezbytné. Viditelné části, jako například límce, byly proto odepínatelné a měnitelné. Zajišťovaly tak možnost údržby té části, kterou bylo vidět. Měnitelné límce a konce rukávů byly standardem až do meziválečného období, kdy je nahradily košile podobné těm dnešním.

V 20. letech 20. století se objevuje první mechanická pračka a postupně se zvyšuje frekvence praní. S tím postupně upadá výroba košil s měnitelnými součástmi a do popředí se dostávají modely, které známe dnes.

Aktuální trendy

Trh v současnosti podléhá silným vlivem vzorovaných kalhot, květinových motivů a síťkování poloprůhledných triček. Mezi košilí dominují modely s jemným úzkým límečkem inspirovaným módou Číny a daleké Asie. Úzké límečky se objevují i ??na bundách a dámských halenek. Překvapivě se tento trend nezávisle objevil i na přehlídkách v Švédsku a Indii.

Zvolte si jiné značkové košile: Adidas, The North Face, Nordblanc, Salewa, Direct AlpineNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*