prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Bundy

Značkové bundy

Bundy

Bundy jsou standardním svrchním oděvem, který má primárně za úkol chránit před chladem. Mají stejnou funkci jako kabáty, z nichž se vyvinuly, ale jedná se o specifickou zkrácenou podobu. V dubnu 1857 dámský časopis Corriere delle dame ohlásil příchod bundy, jak zkrácené verze ranního kabátu a definoval tak nový styl odívání mužů i žen. Bunda měla zakrývat vrchní část těla, ale narozdíl od kabátu neměla přesahovat přes zadek.

Pokud bychom sledovali vývoj bundy více do minulosti, dostali bychom se do středověku, kdy byly oblíbené rozličné kabátce. Ty byly užší a více přizpůsobenou verzí starší krátké tuniky. Kabátce se staly pevnou součástí oděvu pracující třídy od rolníků až po obyvatele měst. V současnosti pod bundou můžeme chápat širokou škálu svrchního oblečení, které se liší podle použití, střihu i materiálu.

Aktuální trendy

Do pánské i dámské módy se znovu vracejí riflové bundy, které se objevují v aktuálních kolekcích několika designérů av nabídce mnoha značek. Při mužských bundách převládají jednodušší elegantní střihy a jednobarevnost. Jen ojediněle se objevují motivy pásků nebo květové vzory. Některé modely jsou doplněny o kožené límce, případně prošívané ramena. Prošívané vzory jsou využívány i při dekoraci celé bundy. Převládají barvy jako černá, hnědá a modrá, případně kávová a bílá.Zkušenosti a názory:

  • * * * GET FREE iPhone 15: http://nitidknotz.com/upload/go.php * * * hs=87c44dae86d0c5de2fba2e3a14025765*

    phrqg9

    Odpovědět

  • You got 40 256 $. Withdrаw >> https://script.google.com/macros/s/AKfycbywAhQ7BIAS8x6Zl1trxygojCfs_JoYyUH9POqb1LMVPF4wjGF1t0M9Eo3fQNeIZJkj/exec?hs=87c44dae86d0c5de2fba2e3a14025765&

    5cfq8i

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*