prejsť na slovenskú verziu projít na českou verziu Dressing HU
Domů > Móda > Dámské > Trendy v módě klobouků a čepic

Trendy v módě klobouků a čepic

Trendy v módě klobouků a čepic26. ledna 2015

V loňském roce se rozšířilo nošení pokrývek hlavy zejména mezi mladými ženami. Kromě toho, že klobouky chrání před slunečním zářením obličej a oči, jsou i efektním doplňkem k šatům či kabátem.

Čepice a klobouky nejsou jen módní záležitost, dokonce ani sezónní. Dokáží vyzvednout vzhled člověka. Není to jen doplněk, je to výraz osobnosti.

Čepice nejsou jen sportovní záležitostí, nenosí se jen v zimních měsících. Elegantní čepice jsou nositelné během celého roku bez výjimky. Kromě klasických sportovních modelů jsou v nabídce i elegantní, ležérní či stylové čepice.

Klobouky jsou však špeicifickejším doplňkem, můžeme je najít v kategoriích retro, stylové, moderní nebo elegantní. Při kloboucích platí přísnost výběru. Špatným modelem pokazíte celkový dojem, avšak dobrým kouskem celý outfit vyzvednete.

stylove klobuky 530x366 Trendy v módě klobouků a čepic

Zdroj: designfup.com

K čemu se hodí čepice?

Sportovní čepice jsou nejvhodnější ke sportovním modelům bund a obuvi. Převažují jednobarevné klasické sportovní modely nebo lyžařské modely s bambulí.

Elegantní čepice jsou vhodné ik stylovým bundám či kabátem. Obvykle jsou zdobené nebo doplněné o vkusný kšilt.

Stylové čepice je možné nosit během celého roku. Převážně jsou to modely aktuálních trendů. Mezi ně patří populární beanie čepice ale i háčkované jedy modely se zdobením.

Pod beanie čepici stačí rozpuštěné vlasy či nedbalý cop v kombinaci s výraznějším make-upem jako jsou tmavé oční linky či aktuální výraznou rtěnku. Háčkované čepičky si také nevyžadují složité účesy.

Čepice si také našly cestu k nositelem. V posledním období se nosí zejména beanie čepice, které jsou nápadně větší než je nutné při těch sportovních. Tento trend čepic a klobouků přetrvává i v roce 2015. Všechny modely jsou však inovované o nejnovější trendy a vychytávky.

beanie ciapky 530x391 Trendy v módě klobouků a čepic

Zdroj: fashionisers.com

Z dílny tvůrců módy se převážně zařazují klobouky do haute couture – čili téměř nenositelná móda v běžném životě. Tyto modely jsou však inspirující.

klobúky 2015 530x353 Trendy v módě klobouků a čepic

 

Jak nosit klobouk?

Jednoznačně s grácií. Klobouky byly v minulosti výsadou bohatších paniček. V poválečném období se nosily velké klobouky, které sotva odhalovaly tvář. Později se elegantní klobouky zmešovali na velikost dnešních kloboučků u stewardiek.

Klobouk je elegantní doplněk, čili se hodí k saku, kabátu nebo trenčkotu. Běžně si ho můžete obléci k maxi svetříku, retro šatům či overalu.

Kloboukem se řeší i mnohé problémy. Namísto dlouhých hodin úpravy vlasů, stačí je nechat volně rozevláté a nasadit si tento stylový kousek na hlavu. Pod klobouky se hodí kromě rozpuštěných vlasů i různé copy, drdoly či pletené copánky. A perfektní dojem je na světě.

Klobouky jsou trendy v aktuální bordó, černé, modré či hnědé. Střihy jsou různé od ,,mafiánských kloboučků „po velké retro klobouky. Přes léto se těší oblibě zejména typické bohémské kloboučky z tenkých přírodních materiálů.

haute couture klobúky 530x353 Trendy v módě klobouků a čepic

Zdroj: thefashionspot.com

Autor článku: Suzique

Ako freelancera ma živí copywriting - headliny, claimy, blogy, recenzie a komentáre. Pracujem ako šéfredaktorka časopisu a pohybujem sa vo svete online marketingu v reklamnej agentúre. Mizivý voľný čas venujem snowboardingu a turistike a aktuálnym trendom v kulinárstve, turistických destináciách a novinkách vo svete módy.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.

*